ІСТОРІЇ УСПІХУ

5 НАЙСМІШНІШИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ



Як відомо, бізнес — переважно справа серйозна. Але коли у засновників є почуття гумору і частка здорового сарказму, гроші заробляти стає легше. 
Видання "Forbes Україна"підібрало п'ять компаній зі смішними назвами, які створені і працюють в Україні.

«Роги і Копита»

У Мелітопольському районі Запорізької області в 2006-му році зареєстровано кооператив «Роги і Копита», що управляє нерухомістю. Засновників не знітила доля підприємства з однойменною назвою зі знаменитого твору Іллі Ільфа та Євгена Петрова «Золоте теля», написаного ще в 1931-му році. Великий комбінатор Остап Бендер створив «Роги і копита» «для нужд гребеночной и мундштучной промышленности», а насправді — для прикриття своєї діяльності з пошуку компромату на мільйонера Корейка. Кінець бізнесу був сумним. Зіц-голова Фунт, найнятий в якості виконавчого директора контори, сів у в'язницю. Мелітопольським кооперативом керує депутат Фруктовської сільської ради Сергій Пархоменко.


«Донт ворі бі хеппі»

Назва фірми — транслітерація англійського виразу "Don't worry be happy", популяризованого персонажами Тімоном і Пумбой з мультфільму «Король Лев». У перекладі — «Не хвилюйся, будь щасливий». Маркетингова компанія з такою назвою була заснована в 2008-му році Тарасом Гуртовенко і Романом Алексишиним у Києві. Щоправда, згідно з реєстром судових рішень, один із партнерів бізнесу перестав «відчувати щастя» і вже кілька років судиться із заснованим ним же підприємством, вимагаючи виключити його з переліку власників. Можливо, це через те, що в декларації, поданій підприємством за 2010 рік, стоять одні нулі.

«Продані коні»

У 2004-му році в Луганській області був створений кінноспортивний клуб «Продані коні», який до цього часу управляє стайнею на 76 голів і тренувальним депо на 30 голів. Лексична гра у назві стає зрозумілою, якщо поглянути на засновників клубу. Це голова луганського кінноспортивного комплексу «Колос» Леонід Соєнко і Петро Продан — рідний брат Юрія Продана, колишнього міністра палива та енергетики (2007-2010 роки). Петро, як і його брат, пов'язаний з енергетикою. Він очолював компанію «Луганське енергетичне об'єднання», потім був головою вугледобувного холдингу «Донбасантрацит».


Валютою нової економіки стане довіра

Рейчел Ботсман: Валютою нової економіки стане довіра

Останнім часом спостерігається сплеск популярності спільного споживання – обміну автомобілями, квартирами, навичками – заснованого на веб-технологіях. Рейчел Ботсман (Rachel Botsman) присвятила себе вивченню валюти, на основі якої функціонують такі системи як Airbnb і TaskRabbit. Ця валюта – довіра, вплив і так званий “репутаційний капітал”. Дивіться виступ Рейчел на конференції TED.
УКРАИНСКИЙ СТАРТАП ЗА ОДИН ДЕНЬ ПРИВЛЕК ПОЧТИ $50 000

Команда украинского проекта Petcube наконец-то запускает устройство для домашних питомцев в серийное производство. За первый день собрана уже почти половина из заявленных $100 тысяч.
Украинский стартап за один день привлек почти $50 000
Команда украинского проекта Petcube наконец-то запускает устройство для домашних питомцев в серийное производство. За первый день собрана уже почти половина из заявленных $100 тысяч.
Сиделка для четвероногого друга снабжена широкоугольной камерой, микрофоном, динамиками и управляемым лазером низкой интенсивности. На старте продаж в мае 2014 года Petcube будет стоить $199, цена на Kickstarter в два раза ниже — $99.
Petcube — это куб из полированного алюминия, снабженный камерой, микрофоном, колонками и лазерной указкой. Он подключается к домашней сети Wi-Fi и позволяет владельцам с помощью мобильного приложения наблюдать за своими домашними животными, разговаривать с ними и играть с помощью указки.
Последнее является главной "фишкой" Petcube, но и главной его опасностью: многие ветеринары считают, что игры с лазерной указкой не дают животным (по крайней мере кошкам) правильной разрядки, так как у них не получается на самом деле поймать "добычу", и после таких игр рекомендуется развлечь кошку чем-нибудь "реальным". Впрочем, создатели Petcube уверяют, что постоянно консультируются с ветеринарами.
Кроме того, гаджет сможет снимать HD-видео с любимцами, делать фотографии и даже разрешит друзьям играть с вашими домашними животными. Kickstarter-версия Petcube обойдется в $150, плюс $30 придется заплатить за доставку. Первые "кубы" начнут высылать в марте следующего года.
Как начинался и развивался проект, читайте в нашем интервью с СЕО Petcube Ярославом Ажнюком.




У ЧОМУ СЕКРЕТ УСПІХУ СИЛІКОНОВОЇ ДОЛИНИ?


"Нові" інноваційні центри підприємництва не виникають нізвідки. Вони дозрівають на грунті підприємницької культури протягом кількох років.

    


Коли ви роздумуєте над тим, у чому ж криється причина успіху технологічних центрів, таких як Силіконова долина, перше, що спадає на думку - талант. Зокрема, талант, який пестять і плекають в стінах кращих університетів світу.




В одному з досліджень, опублікованому на веб-сайті Entrepreneur, йдеться, що головним індикатором розвивається підприємницького центру є сукупність перспективних компаній в цьому регіоні.
 
У документі , випущеному дослідницькою організацією Ewing Marion Kauffman Foundation (Канзас - Сіті , штат Міссурі , США ) , мова йде про те , що висока щільність технологічних стартапів безпосередньо залежить від кількості діючих підприємств у цьому регіоні. Університети , звичайно , також на це впливають , але не є головним чинником.
Лучшие офисы силиконовой долины (14 фото)
Дослідження також виявило деякі цікаві факти щодо віку підприємців. Виявилося , що молоді мрійники , такі як Марк Цукерберг (Facebook ) і Девід Карп ( Tumblr ) є скоріше винятком , ніж правилом . Насправді піковий вік для підприємців - 35-45 років. Згідно з отриманими даними , підприємці у віці від 30 до 49 років відкривають близько 50 % нових компаній. На початківців бізнесменів у віці від 50 до 59 років припадає близько 20 % стартапів , а від 18 до 29 - менше 20 %.

35-45 років - піковий вік для підприємців
"Очевидно , що підприємці звідкись беруться" , - говорить Дейн Стенглер ( Dane Stangler ) , директор з досліджень з Kauffman Foundation . Але останнє дослідження "працює проти загальноприйнятих стереотипів " , таких , як те, що підприємці є або повинні бути " свіжими " випускниками коледжів або тільки-тільки відрахованими студентами університету. Цим " звідкись " зазвичай буває попереднє місце роботи у великій компанії або організації. Наприклад , в університеті , за допомогою якого можна пояснити вікове розподіл підприємців , говориться в дослідженні.

Популярні підприємницькі центри, такі як Канзас- Сіті (штат Міссурі ) , Сіетл і Портленд , (штат Орегон ) і Бойсе (штат Айдахо ) стали відомими не в одночас . Навпаки , вони розвивають свою культуру протягом багатьох років. Нові місцеві програми та інкубатори , спрямовані на розвиток підприємництва , як правило, є побічним продуктом розвитку суспільства , а не навпаки.

Рейтинг стартап-міст

ТОП стартап-міст 2010 року

  • Сан-Хосе, Саннивейл, Санта-Клара, штат Калифорния
  • Сан-Франциско, Сан-Матео, Редвуд-Сити, штат Калифорния
  •  Кембридж, Ньютон, Фрамингем, штат Массачусетс
  •  Денвер, Аврора, Брумфилд, штат Колорадо
  •  Сиэтл, Белвью, Эверетт, штат Вашингтон
  • Вашингтон, округ Колумбия, Арлингтон-Александрия, штат Вирджиния
  •  Солт-Лейк-Сити, штат Юта
  •  Роли, Кэри, штат Северная Каролина
  •  Бетесда, Фредерик, Роквилл, штат Мэриленд
  •  Остин, Раунд-Рок, Сан-Маркос, штат Техас
  •  Портленд, Ванкувер, Портленд, Or.-Wash.
  •  Уилмингтон, штат Делавэр
  •  Феникс, Меса, штат Аризона
  •  Даллас, Плано, Ирвинг, штат Техас
  •  Санта-Ана, Анахайме, Ирвайн, штат Калифорния
  •  Форт-Лодердейл, Помпано Бич, Дирфилд, штат Флорида
  •  Атланта, Сэнди-Спрингс, Мариетта, штат Джорджия
  •  Канзас-Сити, штат Миссури
  •  Новый Орлеан, Метейри, Кеннер, штат Луизиана
  •  Сан-Диего, Карлсбад, Сан-Маркос, штат Калифорния 

                   
                                  ТОП стартап-міст 1990 року

  • Сан-Хосе, Саннивейл, Санта-Клара, штат Калифорния
  • Бетесда, Фредерик, Роквилл, штат Мэриленд
  • Остин, Раунд-Рок, Сан-Маркос, штат Техас
  • Сан-Франциско, Сан-Матео, Редвуд-Сити, штат Калифорния
  • Даллас, Плано, Ирвинг, штат Техас
  • Кембридж, Ньютон, Фрамингем, штат Массачусетс
  • Хьюстон, Шугарленд,  Байтаун, штат Техас
  • Санта-Ана, Анахайме, Ирвайн, штат Калифорния
  • Денвер, Аврора, Брумфилд,  штат Колорадо
  • Вашингтон, округ Колумбия, Арлингтон-Александрия, штат Вирджиния
  • Роли, Кэри, штат Северная Каролина
  • Сиэтл, Белвью, Эверетт, штат Вашингтон
  • Орландо, Киссимми, Сэнфорд, штат Флорида
  • Солт-Лейк-Сити, штат Юта
  • Сан-Диего, Карлсбад, Сан-Маркос, штат Калифорния
  • Уоррен, Трой, Фармингтон-Хиллз, штат Мичиган
  • Окленд, Фремонт, Хейуард, штат Калифорния
  • Форт-Лодердейл, Помпано Бич, Дирфилд-Бич, штат Флорида
  • Миннеаполис, Сент-Пол, штат Миннесота и Блумингтон, штат Висконсин
  • Атланта, Сэнди-Спрингс, Мариетта, штат Джорджия
Зараз Ви маєте змогу ознайомитися з Силіконовою долиною за допомогою відео, зазирнути в цікавий світ стартапів-мільйонерів!!! 

10 найбагатших людей за всю історію людства

Питання: хто є найбагатшою людиною в історії людства? Білл Гейтс? Уоррен Баффет? 
Ні, вони навіть і поруч не стояли, хоча і є дуже, дуже багатими людьми. Але найбагатшою людиною за всю історію є Джон Рокфеллер, якщо вимірювати його стан як відсоток від ВВП США.
Торік Forbes склав свій черговий список мільярдерів, куди увійшли 946 осіб з усього світу. Їх загальний фінансовий стан вимірюється 3,5 трильйонами доларів. Це більше, ніж внутрішній валовий продукт Німеччини – третьої економіки в світі. Сьогодні ми розповімо вам про 10 найбагатших людей за всю історію людства.
Джон Рофеллер
Стан на піку: $ 318 мільярдів (за курсом долара на кінець 2007 року). Вік у цей час: 74
Коли Джон Рокфеллер був молодий, він говорив, що у нього є дві мрії – заробити 100 тисяч доларів та дожити до 100 років. Він помер, не доживши 2 місяців до свого 98 дня народження. Але з першим завданням Рокфеллер впорався “на ура”.
Джон Рокфеллер народився в небагатій родині. Його батько, Вільям Авері Рокфеллер, відомий за своїм прізвиськом «Великий Білл» був безпорадною людиною, який проводив більшу частину свого часу в роздумах про те, як уникнути важкої роботи. Його мати Еліза – представниця баптистської церкви з дитинства прищепила синові віру в Бога і бажання багато працювати.
Рокфеллер починав простим бухгалтером, потім був власником свого невеликого бізнесу з оптової торгівлі, і дійшов до засновника найбільшої нафтової компанії в світі – Standard Oil. Його компанія увійшла в історію, як найбільша монополія в історії США. Standard Oil належало 90% ринку очищеної нафти (гасу) в Америці.
У 1911 році, завдяки антимонопольному закону Шермана Standard Oil була розділена на 34 незалежних компанії, контрольний пакет у кожній із яких дістався Рокфеллеру. Поділ Standard Oil збільшило особистий капітал Джона Рокфеллера в два рази.
Починаючи зі своєю першої роботи, Рокфеллер 10% свого доходу завжди жертвував церкві. Крім того, він активно займався благодійною діяльністю, і залишився в історії, як один з найбільших філантропів. Благодійний фонд Джона Рокфеллера до цих пір робить благі вчинки.
Ендрю Карнегі
Стан на піку: $ 298,3 мільярда. Вік у цей час: 68
Ендрю Карнегі емігрував в Піттсбург (США) з Шотландії, коли ще був зовсім дитиною. Вже у віці 13 років він почав працювати на текстильній фабриці.Ендрю працював по 12 годин 6 днів на тиждень, отримуючи за 6 днів всього 2 долари. До 16 років Карнегі влаштувався телеграфістом.
Пізніше Ендрю став персональним помічником Томаса Скотта, суперінтенданта Пенсильванської залізничної компанії. Там він дізнався багато чого про залізничний бізнесі. Скотт виявився хорошим наставником, а Карнегі чудовим учнем.
Коли Ендрю виповнилося 20 років, він заклав будинок матері і зробив свої перші інвестиції. Карнегі вклав 500 доларів в компанію Adam Express – FedEx 19 століття. Через деякий час він інвестував в ряд інших компаній, більша частина яких була пов’язана із залізничним бізнесом. До 30 років його портфель акцій розширився. Тепер там були ще й нафтові компанії. Крім того, він активно інвестував в компанії, що займаються пароплавними перевезеннями.
Але реальні гроші прийшли до Ендрю від виробництва сталі. У 1880-і роки він побудував найбільшу сталеливарну компанію, що займалася залізничними рейками і деякими іншими менш значущими для Карнегі областями. У 1901 році, у віці 66 років, Карнегі відійшов від справ, продавши свою частку Джону Піерпонту Моргану за 225 мільйонів доларів.
Однак, Ендрю Карнегі був відомий суспільству не тільки, як великий бізнесмен, але і як один з головних філантропів того часу. У 1989 році він написав знамените есе «Євангеліє багатства», в якому стверджував, що багатство повинно бути розподілено, щоб поліпшити добробут інших людей, тим самим збагативши все суспільство. Ендрю Карнегі виявився вірним своїм словам і витратив близько 90% свого майна на добродійність.
Микола II
Стан на піку: $ 235 мільярдів. Вік на піку: 49
Микола II (Микола Олександрович Романов) – останній російський цар. Він правив Імперією з 1894 року по революцію 1917, організовану більшовиками. Його правління запам’яталося світу, перш за все, наростанням антисемітських настроїв в Росії, поразкою в російсько-японській війні, революцією, а також хворобою сина, якого міг лікувати тільки таємничий Распутін.
Життя останнього російського царя оточена безліччю таємниць, легенд, міфів і недомовок. При цьому цікаво, що особливої ​​заслуги самого Миколая в тому, що він зайняв третє місце в рейтингу найбагатших людей історії немає. Всі свої статки він отримав у спадок.
Вільям Генрі Вандербільт

Стан на піку: $ 231,6 мільярда. Вік на піку: 64
Вільям Генрі Вандербільт справжній щасливчик. Він, як і Дональд Трамп, починав свою справу не з нуля. У спадок від батька – Корнеліуса «Комммандора» Вандербільта йому дісталося 100 мільйонів доларів. Корнеліус з дитинства готував сина до того, що той повинен буде успадкувати справу батька. При цьому, Корнеліус був достатньо суворим батьком, іноді він навіть називав сина «ні на що не придатним дебілом». Звичайно, Вільям таким не був і зумів розширити імперію батька. Зрештою, між батьком і сином налагодилось взаєморозуміння, і Корнеліус почав пишатися тим, чого домігся Уїльям.
У 1885 році, коли Вільям помер, він був найбагатшою людиною в світі.
Осман Алі Кхан, Азаф Джа VII
Стан на піку: $ 210,8 мільярда. Вік на піку: 50
Азаф Джа VII був останнім правителем Королівства Хайдерабад і Берар, перш, ніж воно було захоплене Індією. На думку більшості сучасників його величність був доброзичливим правителем, серйозно займався просуванням освіти в маси, наукою та будівництвом. Він зробив початкову освіту обов’язковою для всіх громадян. Крім того, за його указом вона була безкоштовною для бідних людей.
Коли Азаф Джа було 37 років, він привніс у своє князівство залізницю та електрику. Азаф був справжнім прихильником прогресу. У 1937 році Азаф Джа з’явився на обкладинці журналу Time Magazine, як найбагатша людина світу.
Ендрю Меллон

Стан на піку: $ 188,8 мільярда. Вік на піку: 80
Ендрю Меллон є сином відомого банкіра з Піттсбурга Томаса Меллона (який заснував банк Mellon Bank).
У 17 років Ендрю вже почав працювати, відкривши свою першу справу з обробки деревини. Вже через 10 років він очолив банк свого батька. Крім того, він був акціонером компаній пов’язаних з нафтою, сталлю і будівництвом кораблів.
У 1921 році Президент США Уоррен Хардінг призначив Меллона міністром фінансів. Ендрю перебував на цій посаді при трьох президентах США. Крім того, за цей час він зумів зменшити норму оподаткування, скоротити федеральні витрати, тим самим збільшивши федеральний дохід.
Генрі Форд

Стан на піку: $ 188,1 мільярда. Вік на піку: 57
Мабуть, мало не найвідоміший учасник списку. А поклавши руку на серце можна сказати, що найвідоміший. Генрі знають усі, тому що саме він поклав початок автомобільної галузі.
Його батьки були фермерами, але молодий Форд досить швидко зрозумів, що у нього немає жодного бажання провести все своє життя, працюючи в полі. Його з дитинства тягнуло інженерна справа. У 1879 році він залишив будинок, і відправився на завод механіком. Йому було тільки 16 років.
У віці 28 років Генрі Форд влаштовується в компанію Томаса Едісона, де проводить свої перші експерименти з двигуном.
Коли Генрі було 36 років, він відкрив свою першу автомобільну компанію, яка була названа «Detroit Automobile Company». Через два роки після заснування вона збанкрутувала.Потім разом зі своїм партнером Леланд Форд відкриває компанію Henry Ford Company. Незабаром партнери посварилися, і Форд залишив цю справу.Леланд недовго думаючи перейменував компанію в Cadillac. Третю компанію Генрі Форда чекав успіх. Багато в чому йому допомогли інвестиції братів Додж.
Ну, а далі ви й самі все знаєте. Генрі Форд увійшов в історію автомобілебудування, як людина упровадив конвеєр в масове виробництво.Ну а автомобілі Ford T стали легендарними, що дали поштовх усій галузі.
Маркус Ліцініус Крассус
Стан на піку: $ 169,8 мільярда. Вік на піку: 62
Маркус Ліцініус Крассус (приблизно 115-53 роки до н.е.) був римським генералом і політичним діячем, який придушив повстання рабів, очолюване Спартаком. Він є найбільш ранньою історичною постаттю у цьому переліку.
Свій стан Крассус нажив багато в чому за рахунок того, що задешево викуповував будинки «ворогів Риму» (щось на кшталт «ворогів народу» в СРСР), розвивав торгівлю рабами, гірську промисловість по видобутку срібла. Він не був бізнесменом, в звичному нам розумінні, і намагався скрізь, де тільки можна використовувати свою силу. Благо влада і вплив у нього були.
Однак місце бізнесу було і тут. У той час в Римі часто спалахували справжні згарища. На цей випадок у Крассуса був загін висококваліфікованих будівельників. Під час подібних лих Маркус скуповував палаючі будинки, і прилеглі до них. Природно, дешево. Як тільки операція була завершена, будівельники ламали палаючий будинок, щоб той не завдав сильного шкоди більш менш цілого. Таким чином Маркус Ліцініусс Крассус скуповував нерухомість в Римі.
Базиль II

Стан на піку: $ 169,4 мільярда Вік на піку: 67
Базиль II був Візантійським імператором з династії Олександра Македонського. Він правив з 976 по 1025 роки. За часів правління Базиля Візантія приєднала до себе Болгарію, і зуміла розширити свою територію, як ніколи раніше.
Здавалося, що настають золоті роки для Візантійської імперії. Але, на жаль, Базиль не залишив після себе спадкоємців. І після його смерті імперія зруйнувалася всього за половину сторіччя.
Корнеліус Вандербільт

Стан на піку: $ 167,4 мільярда. Вік на піку: 82
Ми вже говорили про сина Корнеліуса. А ось і батько.
Корнеліус кинув школу у віці 11 років. Пізніше він згадуватиме: «Якби я здобував освіту, то у мене не було б часу вчитися всьому іншому». Суть цієї фрази я думаю, зрозуміла.Свою кар’єру Вандербільт почав з роботи поромників в Нью-Йорку. У 16 років він позичив гроші у матері, щоб зайнятися перевезеннями особисто.Незабаром бізнес пішов у гору, а Вандербільт отримав прізвисько Командора, яке закріпилося за ним на все життя.
Корнеліус Вандербіль запам’ятався, як досить жорсткий бізнесмен, який був безжалісним до конкурентів. Це була одна з рис його характеру, яка і привела старшого Вандербільта до успіху. Ну, а далі ви і так знаєте, що його син тільки збільшив сімейний стан.
Післямова: Варто зазначити, що в статті йдеться не про абсолютні суми. Всі статки вимірюються відносно ВВП країни, де жили ці люди.


1 коментар:

  1. А коли наші прізвища будуть прописані в колі найбагатших людей світу??? Але початок ми вже зробили - ми одна єдина команда, яка дає старт кожному у своєму підприємницькому розвитку. І за це спасибі нашим польським колегам, які навчили, надихнули, заставили повірити в себе і чекають нас знову у Польщі. З повагою, Світлана Вікторівна.

    ВідповістиВидалити