ПРОФ-ІДЕЙКА

Ця сторінка призначена для тих, хто не знайшов свою професію, для тих, кому хочеться змінити себе, для тих, хто прагне змінити світ і світосприйняття. 

Ми будемо кожного дня висвітлювати якісь цікавинки зі світу бізнеса, мудрі думки великих людей, висловлювання мільйонерів, поради починаючим підприємцям, матеріали, що допоможуть обрати професію.




 
  




 



 


Вне зависимости от того, о чем вы мечтаете — начинайте над этим работать! И тогда в вашей жизни начнут происходить самые настоящие чудеса!

© И. Гете

Порядок необходим глупцам, гений же властвует над хаосом. 


© Альберт Эйнштейн

Любое из состояний - мысль. Не нравится состояние? - Поменяй мысль. 

© Аму Мом
Пока вы не научитесь управлять веслами, бесполезно менять лодку. 


© Шри Рави Шанкар

Человек - это продукт своих собственных мыслей. О чем он думает, тем он и становится. 

© Махатма Ганди

Старики всегда советуют молодым экономить деньги. Это плохой совет. Не копите пятаки. Вкладывайте в себя. Я в жизни не сэкономил и доллара, пока не достиг сорока лет.


— Генри Форд
Все можно сделать лучше, чем делалось до сих пор.
© Генри форд


Ребенок всегда способен преподать взрослому три урока: он весел безо всякой причины, всегда чем-то занят и умеет любой ценой добиваться желаемого. 

© Марк Твен

Молчанье — щит от многих бед, а болтовня всегда во вред. Язык у человека мал, но сколько жизней он сломал.

© Омар Хайям

Если проблему можно разрешить, не стоит о ней беспокоиться. Если проблема неразрешима, беспокоиться о ней бессмысленно. 


© Далай Лама



ПРОФОРІЄНТАЦІЯ: НЕДОЛІКИ, ЯКІ СТАЛИ ПЕРЕВАГАМИ

Здавалося б, що сама по собі профорієнтація не складна - ну що варто визначити свої власні якості, таланти і достоїнства? Але завжди знаходиться щось, що може ускладнити цей процес: психологічний тиск збоку, власний складний характер, брак грошей для отримання бажаної освіти. Втім, це зовсім не зашкодило великим людям увійти до історії. Бажаєте переконатися у схожості ваших клопотів з їхніми проблемами?

Скрутні матеріальні обставини

Скільки нарікань і докорів лунає з боку майбутніх спеціалістів, які не можуть обрати свою дорогу саме через фінансову скруту - про неможливість вибрати той або інший ВНЗ, престижнішу спеціальність, свій шлях у житті.
Тим часом, безліч знаменитих і популярних людей, історичних персонажів на початку свого шляху опинилися у такій самій ситуації, а у деяких випадках - ще й гіршій.
Так, знаменитий Аврам Лінкольн був з убогої сім'ї переселенців. Відвідувати школу хлопчику вдалося лише один рік - та й то завдяки напуттю мачухи. З дитинства його готували до професії коваля, але упертий Лінкольн сам вивчав юридичні науки. Відсутність початкової освіти майже не позначилася на талановитому хлопцеві - він самостійно заповнив цю прогалину, а свої вроджені якості поставив собі в плюси. Незабаром молодий чоловік вже працював у адвокатській конторі, поступово доріс до партнера адвоката, а потім розпочав власну виборчу кампанію. І, як відомо - не помилився.
В цьому плані схожа історія й іншої світової зірки - Софі Лорен. Маленька Софія Шиколлоне була настільки бідною, що сусіди твердили її матері: "Краще б дівчинка померла". Втім, оптимізму і завзятості їй було не позичати, і у 15 років юна дівчинка-підліток йде на неаполітанський конкурс краси, а звідти вже робить карколомну кар'єру кінозірки.

Вік

Ось вже справді - найпоширеніша причина, щоб змінити професію, або ж навпаки триматися за неї. Причому, це властиво, як молоді, так і людям старшим.
Людині притаманно шукати місце, де їй буде краще, а у виборі професії - ще й те, де вона зможе себе повністю реалізувати. І не варто тут нарікати на вік.
Яскравий приклад - Луї де Фюнес, який став актором тільки після 40 років. До цього віку він встиг побувати і рахівником, і комівояжером, і навіть чистильником взуття, але мрія про театр і кіно буквально переслідувала його. Великий комік не помилився - завдяки його нав'язливій ідеї світ одержав таких чудових персонажів, як жандарм з Сен-Тропе та інспектор Жюв.
На противагу де Фюнесу, не менш відомий Арістотель Онассіс розпочав свою кар'єру ще з 13 років, твердо вирішивши розбагатіти. Спочатку він займався торгівлею тютюном, потім почав робити кар'єру в суднобудуванні, а до 25 років став мільйонером.

Фізичні недоліки

З особистого досвіду можу сказати, що вони здатні стати справжньою трагедією при виборі професії і подальшому визначенні в житті, і навіть розбити мрію вщент. І все одно не варто здаватися і зневірятися, адже хто хоче - шукає можливості, а хто не хоче - завжди знайде причини.
Яскравий приклад: легендарний Костянтин Ціолковський - хімік, астроном, математик і механік - став глухим ще у 9 років. Саме це спонукало його перейти від дитячих забав до вивчення серйозних книг. У результаті суспільство одержало великого ученого і винахідника.
Але якщо винахідник ще може бути глухим, то повірте, що композитору з цим набагато складніше. Адже чудовий і дотепер популярний, класик Бетховен також був глухим.
Глухота спіткала його у 25 років, але це не зашкодило йому створити свою "Місячну сонату". Та і зараз фізичні недоліки або проблеми зі здоров'ям - зовсім не перешкода.
Між іншим, голлівудський красень актор Том Круз дотепер не може ні читати, ні писати - виною всьому захворювання дислексія, а актриса Холлі Беррі страждає на цукровий діабет.

Психологічний тиск

Дуже часто наші близькі завдають нам більше страждань під приводом того, що бажають нам добра. І професія у даному випадку не виняток. Мамам і татам, дідусям і бабусям, тіткам і дядькам весь час здається, що діти, онуки, племінники будуть краще влаштовані в житті, більш забезпечені, більш затребувані, якщо виберуть саме цю професію - прибуткову і легку, на їхню думку.
Людина все життя займається зовсім не тим, чим би вона хотіла займатися. Результати виявляються мінімальні - адже справа не до душі не приносить радості. Єдиний варіант тут - чинити опір.
Найяскравіший приклад протистояння - шоумен Леонід Якубович, мама якого з дитинства бачила сина гінекологом. Наперекір долі Леонід Аркадійович все-таки пробився на телебачення, від чого останнє тільки виграло.
Письменниця Джоан Роулінг за напуттям родичів обрала собі професію вчительки - дорослі з дитинства помітили за Джоан любов до дітей. Але незабаром вибраний шлях став обтяжувати жінку - хотілося більшого. Любов до дітей вилилася в інше русло - Джоан Роулінг стала найчитанішою дитячою письменницею в світі.

Пустити все на самоплив

Чимало молодих людей у виборі життєвих орієнтирів, і у тому числі професії, сподіваються на випадок, фортуну, долю, звичайне везіння або просто звичне "а раптом".
Приблизно так свого часу вчинив засновник Третьяковської галереї Павло Третьяков. Мало хто знає, що син відомого купця і майбутній меценат спочатку відмовився від сімейного бізнесу. Сподіваючись на фортуну, він займався театральним мистецтвом - але у Павла Михайловича не було досвіду, потім конярством - де також зазнав невдачі. "А раптом мені повезе," - розмірковував у своєму щоденнику Павло Третьяков.
І лише завдяки напуттю свого батька, який добре знав схильності нащадка, Павло разом з братом Сергієм зайнялися будівництвом папероткацьких фабрик, що дозволило обом братам здобути чималенькі капітали. Завдяки цьому Павло Третьяков зайнявся мистецтвом - тим заняттям, яке було йому найбільше до душі. А людство одержало унікальну колекцію картин, яку зараз можна побачити в Третьяковській галереї.
Схожа ситуація була і у Чарлі Чапліна - з 8 років хлопчик спробував безліч професій, сподіваючись, що йому пощастить і він доб'ється слави і успіху хоч у чомусь. Але ще його батько Чарльз Чаплін визначив, що у хлопчика є всі необхідні дані, щоб грати у театрі. Сам Чарлі, вже ставши відомим актором і коміком, розповідав у інтерв'ю: "Я сподівався на успіх, оскільки невибагливий і працелюбний, я чекав що мені пощастить у кар'єрі лісопильника, співака, фармацевта. І помилявся - моїм покликанням завжди були гумор і театр".

Крута вдача

Громадська думка, як це не парадоксально звучить, все-таки має значення для кожної окремо взятої особи. Тому хулігани, двієчники, пасивні особи, за загальноприйнятою думкою, мають щонайменші шанси досягти чогось у цьому житті. Безумовно, навчання і особистий розвиток відіграють значну роль у формуванні не тільки долі, але і майбутньої професії і, як наслідок, достатку. Втім, якщо на вас навісили ярлики і переконують, що нічого хорошого з вас не вийде, не зневіряйтеся.
Наприклад, Лі Джан Фан, в народі більш відомий, як Брюс Лі, був ще тим хуліганом, доки не зрозумів, що свою нестримну енергію можна направити в інше русло - у результаті, його ім'я стало відомим для багатьом фанатам і асоціюється виключно з кіношними трюками і битвами.
Не відзначався добродійністю і мільйонер Дональд Трамп, який вже не один десяток років будує хмарочоси Нью-Йорка. В дитинстві він був таким хуліганом, що батьки, не витримавши, віддали його на навчання до військової академії. За словами Трампа, саме там він зрозумів, що його агресивність і "важкість" у поєднанні з певними поняттями і здоровою конкуренцією здатні здобути капітали. Не варто ставити на собі хрест і через поганий атестат: найвідоміший приклад... Альберт Енштейн, який у школі вчився на двійки. У результаті - зміг створити власну теорію і стати всесвітньо відомим фізиком.
Переклад статті 
Зінаїди Гордієвської
"Профориентация: недостатки, 
ставшие достоинствами"
,
спеціально для проекту
"Профорієнтація"

5 коментарів:

  1. Хочеться прокоментувати словами Махатма Ганді, які я прочитала на цій сторінці, який сказав: " Человек - это продукт своих собственных мыслей. О чем он думает, тем он и становится".
    Так, що "Думайте, господа, думайте!!!" З повагою, Світлана Вікторівна.

    ВідповістиВидалити
  2. Дуже корисна сторінка, для людини, що хоче змінити своє світосприйняття, тут знаходиться та кількість інформації, яка заохочує до бажання удосконалюватися. Відео та чудові цитати підібрані дуже доречно, це дає можливість, не докладаючи великих зусиль, дізнатися усю потрібну та корисну інформацию, яка обов'зково знадобиться у житті.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Чудово, що ти не тільки читаєш, а ще й сприймаєш наш блог,впускаєш цю інформацію до свого розуму, щоб потім скористуватися нею! Приємно, що вона для тебе виявилися корисною) Сподіваюся, що і для багатьох інших читачів вона стала тим стимулом для розвитку на шляху до перемоги.

      Видалити
    2. Безперечно, Вікторіє. Гадаю ця інформація допомагатиме усім в подальшому житті.

      Видалити
  3. Мені теж дуже сподобалась ця інформація, я знайшла багато дуже корисних висловів які буду використовувати в подальшій діяльності. Дякую!

    ВідповістиВидалити